Proiecte Educationale

Proiect transnațional “Educație online fără hotare” parteneriat între IPLT “UNIVERSUL” și Liceul Tehnologic de Transporturi din Craiova
Tema. :Reciclarea creativă ;
Etapa:”Salut Virtual”.
Inovation Camp
Un parteneriat frumos Junior Achievement Moldova cu IPLT “Universul”.
Le urăm succcese participanților Inovation Camp.
Natura este Sufletul Omenirii,
Natura este Viață.
Protejați Natura!
Video creat de eleva clasei a 11-a “A”, Ursu Cristina
 
 

Infoinvent-este eveniment Inovational la care elevii noștri participă ca fiind cei mai interesati de cercetare, știință , creativitate, suntem mândri că mereu oferim idei și Inovații noi datorită profesorilor cointeresați în dezvoltarea noastră continue , clasa 11-A a fost responsabilă de întâlnirea delegatului internațional Fernando Ferreira Lopes-Portugalia , care a demonstrat reciprocitate și a ascultat copii și profesorii cointeresați în știință , cercetare, inovație , Premierea a fost una demnă , medaliii de aur ,diplome de excelență , marele trofeu, a ajuns în liceu Universul. Mulțumim Tuturor pentru Susținere .